Home / Yerel SEO / Yerel SEO Nedir?

Yerel SEO Nedir?

Her küçük orta ölçekli işletme sahip oldukları potansiyelleri büyütebilirsiniz. Ayrıca yerel SEO stratejilerini geliştirerek web sitenize  daha fazla müşteri gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu yerel SEO makalemizde bölgesel arama optimizasyonunun ne demek olduğu hakkında kapsamlı bilgiye erişebilirsiniz. Neden bölgesel SEO firmanızı bulunabilir olmasına  gerektiğini ve Nasıl gerçekleştirileceğini açıklıyoruz.

Yerel SEO Pazarlama Nedir?

Bazen yerel arama motoru pazarlaması olarak da adlandırılan Yerel SEO (Yerel Arama Motoru Optimizasyonu), işletmelerin ürünlerini ve hizmetlerini yerel müşterilere tam istedikleri zamanda tanıtmalarına yardımcı olduğundan, yerel işletmenizi çevrimiçi olarak pazarlamanın inanılmaz etkili bir yoludur onlar için çevrimiçi.

Bu, bazıları standart SEO‘da uygulananlardan büyük ölçüde farklı, bazıları ise yerel SEO araçlarını kullanarak yönetmek için çok daha kolay olan ve belirli yerel SEO hizmetleri gerektirebilen çeşitli yöntemlerle elde edilir .

Yerel seo bölgesel
Yerel seo bölgesel

‘Yerel Arama’ nedir?

Öncelikle, standart bir bilgi arama ile yerel arama olarak bilinenler arasındaki farklara bakalım.

BİLİYOR MUSUN? Google’a göre , aramaların% 46’sının “yerel amacı” var .

Yeterince iyi SEO ve otoriteye sahip dünyadaki herhangi bir kişi, ‘engelli bir tahliyeyi nasıl düzeltebilirim’ gibi bir arama sorgusu için rütbeli olsa da, sorgu arkasında çok daha fazla satın alma niyeti varsa, ‘yakınımdaki tesisatçılar’ veya ‘en iyi tesisatçı’ olur. [yer]’.

Genelde bir konum veya ‘yakınımda olan’ (Google Haritalar’ı kullanarak arama yaparken veya Google konumunuzu biliyorsa ve aramanın yerel bir amacı olduğunu varsayarsa bile gerekli değildir) içeren bu tür arama sorgusu için, arama motorları ne olduğunu anlar. Araştırmacı, konuma göre iş önerileri veya listelerdir ve bu nedenle de yerel arama motoru sonuç sayfalarında (SERP’ler) sundukları tam da budur. Davranış ve sonuçtaki bu fark, yerel SEO’nun standart SEO’nun yanı sıra önemli ve yatırım yapmaya değer olmasının nedenidir.

Yerel SERP nedir?

Yerel işletmelerin web sitelerine veya kapılarına gelen trafiği iyileştirmek için en çok ihtiyaç duyduğu şey, ‘yerel paket’ veya ‘3 ​​paket’ olarak bilinen şeyin görünürlüğüdür. Bu, yerel amaçlı bir Google aramadan sonra görüntülenen sonuçlarda haritanın altında görünen üç işletme girişinin bloğudur.

Aşağıda ‘plumbers san francisco’ arama sonucu ortaya çıkan yerel paket var.

Burada, açılış saatleri, inceleme değerlendirmeleri ve hatta fotoğraflar gibi standart organik sonuçlardan farklı birçok şey göreceksiniz. Google, bu bilgileri doğrudan web sitenizden almaya yetecek kadar zeki olmasına rağmen, bu öğelerin geldiği yer orası değildir.

 

Yerel pakette görüntülenen her şey, Google’ın doğrudan SERP’lerde daha fazla arama sorgusu sağlamaya çalıştıkça, yerel SEO pazarlamasının kritik bir parçası olan işletmenin Google My Business profilinden geliyor.

Google My Business nedir?

Daha önce Google Yerel olarak bilinen ve bir süre için Google + Yerel bile olsa Google My Business (GMB), adından da anlaşılacağı gibi Google’daki işletme profilinizdir. Google My Business girişinizi nasıl ekleyeceğinizi veya talep edebileceğinizi buradan öğrenebilirsiniz .

Yerel paket ve Google Haritalar arama sonuçları da dahil olmak üzere çeşitli yerlere bilgi sağlar, ancak en bilinen görünüm muhtemelen aşağıdaki gibi markalı bir aramanın sağ üst (veya mobil üstte) olduğu zaman olacaktır.

Bilgi Paneli olarak bilinen şey budur. GMB profiliniz, sunduğunuz hizmetler, iletişim bilgileri, işletme tanımları, kategori ve açılış saatleri gibi kendiniz tarafından gönderilen bir dizi bilgiyi içerebilir, ancak GMB özellikleri , GMB Q & As ve Google Yorumları gibi özelliklerin neredeyse olduğunu unutmayın. Tamamen tüketiciler tarafından üretilir, ideal olarak iş tecrübenizle birlikte.

Yerel SEO’nun büyük bir kısmı GMB profilinizi olabildiğince güncel ve doğru hale getiriyor, böylece yerel pakette daha yüksek bir görünme şansı yakalar ve bir tıklamayı garanti edecek kadar güvenilir, çekici ve çekici olur. İnanılmaz derecede güçlü olmasına rağmen, Google My Business ‘alıntı’ olarak bilinen şeye yalnızca bir örnektir.

Alıntı nedir?

Alıntı, işletmenizin NAPW (Ad, Adres, Telefon numarası, Web Sitesi URL’si) bilgilerinin çevrimiçi olarak, genellikle çevrimiçi bir dizinde veya işletme listeleri web sitesinde göründüğü herhangi bir yerdir.

Bunlar, yerel SEO için yerinde olmak için özellikle önemlidir, sanki insanların sizin gibi işletmeleri aradığı yerlerde görünmüyorsanız, muhtemelen rakipler tarafından üstesinden gelinir.

İki tür alıntı vardır: yapılandırılmamış ve yapılandırılmış. Yapılandırılmış alıntılar genellikle işletme girişlerinde görünür ve giriş talep edildiğinde doldurulmuş form alanlarından gelir. Aşağıda bir Yelp girişi için yapılandırılmış alıntıyı sarı renkle vurguladık.

Vurgulanan yapılandırılmış alıntı verisi olan bir tesisatçı listesinin ekran görüntüsü

Yapılandırılmamış alıntıların, basın ve sosyal medyanın sonucu olma olasılığı daha yüksektir; buradaki NAPW bilgileriniz, bir web sayfasında (belki de işletme hakkındaki yerel bir haber boyunca) görünür ve bağlantılı bir biçimde değildir.

Yerel işletmeniz için atıflar almak önemli değil, yerel arama optimizasyonunda ‘alıntılar yapmazsanız, oyunu oynayamazsınız’ gibi, ‘masa bahisleri’ olarak bilinir. Bunu, yerel SEO stratejinizin temel bir unsuru haline getirmenin anahtarı olsa da , en alakalı web sitelerinde alıntılar yaparak , araştırmalar düzenli olarak güncellenmezse ve temizlenmezse ciddi sonuçların ortaya çıkabileceğini göstermektedir.

BİLİYOR MUSUN? Tüketicilerin% 68’i , yerel dizinlerde yanlış bilgi buldukları takdirde yerel işletme kullanmayı bırakacağını söylüyor .

Yerel SEO
Yerel SEO

Yerel aramada nasıl iyi rütbem var?

Yani şimdi yerel işletme SEO’sunun neyle ilgili olduğunu biliyorsunuz, muhtemelen başarı için nasıl başaracağınızı merak ediyor olacaksınız! Öncelikle, yerel arama sıralamasının üç temel unsuruyla tanışmanızı öneririz :

 

  • Yakınlık: Aramanız işiniz ne kadar yakın?
  • Alaka düzeyi: Arama sorgunuzla ilgili ürünleriniz ve hizmetleriniz ne kadar önemlidir?
  • Önem: Diğer tüketiciler ürünleriniz ve hizmetleriniz hakkında neler söylüyor?

Ana yerel SEO hizmetleri nelerdir?

Google gibi arama motorlarının gelişen doğası sayesinde, Yerel SEO üzerinde çalışmak için çok fazla olabilir. Her zaman değişiyor ve doğru olmak için çok zaman ve çaba harcayabilir. Bu yüzden pek çok SEO ajansı ve danışmanı , daha geniş SEO yerine yerel SEO yapmayı öğrenmeye yatırım yapıyor. Farklı hedeflere ulaşmayı hedeflediğiniz için kurallar çok farklıdır ve çoğu durumda müşteriler, işletmelerinin yerel arama ve işletme listeleri dizinlerindeki yüksek görünürlüğünün web sitesi ziyaretlerinden daha doğrudan temas ve yaya trafiğine yol açıp açmamasının sakıncası yoktur.

Yerel SEO’da başarı elde etmenize yardımcı olacak bazı önemli hususları ele aldık; Şimdi burada bir fark yaratabilecek tüm yerel SEO hizmetlerine genel bir bakış:

bölgesel seo
bölgesel seo

Web sitesi ‘yerelleştirme’

Web sitenizi ‘yerelleştirmek’, siteniz boyunca doğal olarak şehir, bölge veya bölge adı dahil etmek demektir. Birkaç konuma sahip işletmeler için, bu, ayrı konumlar için ayrı sayfalar veya İçerik Hub’ları oluşturmayı içerebilir. Diğer taktikler arasında yerel topluluk etkinliklerine katılmak ve sitede kendileriyle ilgili makaleler ve bilgiler sunmak yer alıyor.

Atıf Yapısı

Sitenizin alıntı sitelerinde ve çevrimiçi işletme dizinlerinde bulunmasını sağlayın. Bu sadece müşterilerin işinizi bulmalarına yardımcı olmakla kalmayacak, ayrıca şirketinizin adını, adresini, telefon numarasını ve web sitesi URL’sini (NAPW) alıntı sitelerinde belirtmek ve işletme dizinlerine fazladan bilgi eklemek, arama sıralamanızı iyileştirmeye yardımcı olacaktır.

Google My Business girişinizi talep etme

Google My Business sayfanızı talep etmek, işletmenizin yerel arama sonuçları ve Google Haritalar gibi önemli Google hizmetlerinde görüntülenmesine yardımcı olmak için atılmış önemli bir adımdır. GMB (ve Microsoft’un eşdeğeri olan Bing Places for Business), sahip olduğunuz ilk çevrimiçi dizin olmalıdır.

 

İncelemeleri ve derecelendirmeleri yönetme

Orijinal, dürüst incelemeler, hem hizmetinizin kalitesini sergilemek hem de sitenizin ve hizmetinizin güvenilir ve faydalı olduğunu belirten arama motorlarına sinyal göndermek için çok önemlidir . Alacağınız incelemelerin miktarı, incelemelerin genel kalitesi ve inceleme sitelerinin kendilerinin otoritesi, yerel arama sıralamaları için önemli faktörlerdir.

Kalite ve ilgili geri dönüşler alma

Doğal olarak saygın web sitelerinden elde edilen geri bağlantılar , arama motorlarının sitenizi güvenilir bir bilgi kaynağı olarak tanımasına yardımcı olur ve yerel arama algoritmasının ‘öne çıkan’ yönünü artırır. Yerel gazetelerden, blog yazarlarından ve iş derneklerinden gelen linklerden ve alıntılardan, arama görünürlüğünüzü geliştirmenize yardımcı olabilir.

Yerel işletme SEO en iyi uygulama rehberimizde web sitenizi optimize etme hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz .

Yerel SEO Servislerinin Yeni Müşterileri Çekmenize Yardımcı Olmasının 10 Sebepleri

Yerel müşteriler, yerel işletmeleri bulmak için internete dönüyor – masaüstünde ve mobil cihazda

Basılı telefon rehberinin yaşı sona ermiştir (kelimenin tam anlamıyla: Birleşik Krallık’taki en son yazdırılan Sarı Sayfalar Ocak 2019’da BrightLocal’ın köşesinde dolaşmıştır). .

İşte bazı istatistikler:

  • PC sahiplerinin% 96’sı yerel aramalar yapıyor
  • Tüm Google aramalarının% 46’sı yerel
  • Yerel müşterilerin% 64’ü, yerel işletmeleri bulmanın ana yolu olarak arama motorlarını ve dizinleri kullanıyor
  • Yerel mobil arama yapanların% 50’si işletme bilgisi arar (bir şirketin adresi veya telefon numarası gibi)
  • Yerel mobil aramaların yüzde 78’i çevrimdışı bir satın alma işlemine neden oluyor
  • (Kaynaklar: Searchengineland.com ve Business2community.com )
bölgesel seo
bölgesel seo

Yerel arama pazarlaması oldukça hedefli ve zamanında

İnsanların yerel arama yapmasının en önemli nedeni yerel bir işletme bulmaktır. İkinci en yaygın neden, bir ürün veya hizmet bulmaktır. Birçok yerel araştırmacı, belirli bir işletme adı arıyor, ancak arama yapan birçok kişinin, avlanmaya başladığında aklında belirli bir işletme bulunmuyor.

Yerel SEO pazarlamayı nasıl yapacağınızı öğrenerek işinizi daha iyi konumlandırabilir ve iş türünüzü ararken yerel müşterilere ne sunabileceğinizi artırabilirsiniz. Potansiyel bir müşteriyle bağlantı kurmak için size gerçekten ihtiyaç duyduklarından daha iyi bir zaman yoktur.

Yerel arama, tüm yerel reklam kanallarının en yüksek dönüşüm düzeyine sahiptir

Yerel SEO’nun neden önemli olduğu konusunda hızlı bir neden istiyorsanız, budur. Çevrimiçi dizinler (Yelp, Citysearch, Foursquare, vb.), Bir işletmenin adını, adresini, telefon numarasını ve bazen ek bilgileri (bir menü veya işletme açıklaması gibi) gösterir. Yerel dizinler, birçok yerel arama sonucunun ilk sayfasına hakimdir. Yerel dizin pazarlaması (birçok yerel SEO stratejisinden sadece biri) diğer geleneksel reklam seçeneklerinden daha yüksek bir dönüşüm oranına sahiptir – bazı dizinlerde% 50’ye varan dönüşüm. Bu, işletmenizin olabildiğince kaliteli çevrimiçi dizin sitelerinde doğru bir şekilde listelenmesini sağlayarak, 1/2 müşteri adayını gerçek bir müşteriye dönüştüreceğiniz anlamına gelir.

Mobil İnternet Büyüyor

Giderek daha fazla sayıda müşteri, hareket halindeyken en iyi yerel işletmeleri bulmak için cep telefonları veya tabletler yani mobil SEO kullanıyor. Aslında, ABD’deki mobil dijital medya süresi,% 42’deki masaüstü kullanımına kıyasla% 51’de daha yüksektir. Yerel SEO, hem PC hem de mobil internet erişimini kapsar ve bu da potansiyel bir müşteriyi asla kaçırmamanız anlamına gelir.

Küresel web trafiğinin cihaz tarafından payının grafik olarak gösterilmesi

Yerel SEO, yatırımın geri dönüşünü sağlar

Geleneksel reklamcılıktan (örneğin, yerel gazeteler, broşürler, doğrudan postalar vb.) Farklı olarak, yerel SEO ile çok az israf vardır. Potansiyel müşterilere ihtiyaç duyduklarında ulaşırsınız – ihtiyaç duymadıklarında olmaz. Bu, yerel işletme SEO’sunu hem verimli hem de uygun maliyetli hale getirir.

İşletmelerin yalnızca% 44’ü Google İşletme girişimi için hak talebinde bulundu

Google My Business, Google’ın neredeyse tüm işletmeler için geçerli kıldığı ücretsiz bir listedir. Google My Business’de listelenmek, Google’da yerel arama sonuçlarında yüksek görünme şansınızı artırabilir. Ek olarak, birçok yerel işletme hala online pazarlamanın önemini henüz çözemedi. Bu, rakiplerinizi akıllıca bulmadan önce bir başlangıç ​​yapmanız için kapıyı açık bırakır ve daha rekabetçi hale gelir.

https://www.seobil.com/yerel-seo/

 

En iyi yerel SEO fırsatlarının çoğu ücretsizdir (şimdilik!)

Girişinizi Google İşletme, Bing İşletmeler için İşletmeler ve yüzlerce başka çevrimiçi işletme dizininde talep etmek ücretsizdir. Bu, işletmeniz için ücretsiz promosyon demektir!

Yetişkinlerin sadece% 20’si basılı gazetelerden haber alıyor

Geleneksel reklam medyası düşüyor. Aslında, daha az ve daha az insan yerel gazeteleri okuyor. Son rakamlar, bazı yerel gazetelerin son 20 yılda okurlarının% 80’ini kaybettiğini gösteriyor. Niye ya? Çünkü gittikçe daha fazla insan yerel haberler ve yerel işletmeler hakkında bilgi almak için internete yöneliyor.

Tüketicilerin% 85’i kişisel öneriler kadar çevrimiçi işletme incelemelerine de güveniyor

Ağızdan söz, birçok yerel işletmenin başarısında önemli bir faktördür. Bu nedenle şirketinizin çevrimiçi itibarını artırın, güvenilir müşterilerinizden çevrimiçi olarak şirketinizle ilgili olumlu bir inceleme bırakmalarını isteyin ve yüzlerce yeni müşteriyi çekmelerini isteyin.

 

Yerel müşteriler, işletmeniz hakkında bilgi bulmak için internete güveniyor

Bu günlerde, insanlar, geleneksel aramaları kullanıp kullanmadıklarını veya yerel işletmeleri bulmak için gittikçe daha fazla olduğu gibi, her türlü ürün ve hizmet hakkında bilgi bulmak için internete güveniyorlar . İşletmeniz yerel arama sonuçlarında bulunmazsa, yeni müşterileri kaçıracaksınız. İşletmeniz için çeşitli Yerel SEO stratejileri uygulamak, gelecekteki müşterilerin görmesi için İnternet haritasında görünmenize yardımcı olabilir!

Yerel SEO kullanarak işinizi büyütün

Bu yerel arama pazarlaması eğilimleri artık güçlü ve gelecekte Google’ın yerel arama deneyimini web sitenizden uzak tutmaya ne kadar istekli olduğunu göz önünde bulundurarak daha da güçlenecek ve daha da önem kazanacak.

Şimdi yerel SEO hizmetlerinden yararlanmanın ve rakiplerinizin yakalanmasından önce işinizi geliştirmenin tam zamanı. Tesisatçılardan ve inşaatçılardan çiçekçilere ve muhasebecilere kadar tüm yerel işletmeler işlerini geliştirebilir ve yerel SEO pazarlamasıyla daha fazla para kazanabilir, bu nedenle bugün başlayın!

Neden Yerel SEO için BrightLocal kullanıyorsunuz?

BrightLocal, 2009’dan bu yana yerel işletmelere, çok konumlu işletmelere ve SEO uzmanlarına yerel arama pazarındaki konumlarını anlama ve geliştirme konusunda yardımcı olmaktadır.

Sıralamanızı anlayın

Google, Bing ve Yahoo’daki yüzlerce anahtar kelimeyi izleyin. Organik, mobil ve Google Haritalar sıralamasının ayrıntılı bir dağılımını görün. Sıralamaları rakiplerinize göre karşılaştırın ve birden fazla konum için sıralama eğilimlerini görüntülemek üzere ‘toplu raporlar’ oluşturun.

BrightLocal Yerel Arama Sıralaması Denetleyicisi hakkında daha fazla bilgi edinin

İtibarınızı yönetin

Google My Business, Yelp, Facebook, Foursquare, Tripadvisor ve daha fazlası dahil olmak üzere 35+ sitedeki çevrimiçi yorumlarınızı izleyerek ve analiz ederek işinizin itibarını izleyin ve büyütün. Müşterilerinize sizin için en önemli olan siteler hakkında yorum bırakmalarını ve tek bir araçla doğrudan Google ve Facebook incelemelerini yanıtlamalarını sağlayın.

BrightLocal’ın İtibar Yöneticisi hakkında daha fazla bilgi edinin

Hızlı ve etkili bir şekilde doğru alıntılar oluşturun

El ile yapılan alıntılar ekibimizi ya da toplayıcı gönderimlerimizi kullansanız da, alıntı oluşturma hizmetlerimiz, verilerinizi dünya çapında binlerce çevrimiçi işletme dizinine, mobil uygulamalara ve haritalama hizmetlerine götürebilir ve NAPW tutarlılığını ve yerel aramada daha yüksek görünürlük sağlar.

About chromium

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir